3 rocznica śmierci ks. Leszka Torebko

czwartek, 10-03-2022 | dodał: x AM

3 rocznica śmierci ks. Leszka Torebko

Dziś mijają trzy lata od śmierci ks. Leszka Torebko, księdza pochodzącego i posługującego w naszej parafii. Msza święta w intencji ks. Leszka będzie odprawiona jutro, tj. 11 marca o godz. 7:00.

Ks. Leszek Torebko urodził się 18 lutego 1940 r. w Peńskich. Święcenia kapłańskie przyjął 19 czerwca 1965 r. z rąk bp. Władysława Suszyńskiego.

Był wikariuszem w parafiach: w Suchowoli, Kundzinie, Jasionówce, Surażu, Nowym Dworze, Dolistowie, Szczecinie, Korycinie, Rozedrance, Niewodnicy i Tryczówce. 

W latach 1987 – 1993 pełnił funkcję administratora parafii pw. M. B. Miłosierdzia w Krośnie. Następnie posługiwał jako wikariusz w białostockich parafiach: katedralnej, NMP Matki Kościoła, św. Jadwigi Królowej, a także w Konowałach.

Od 2012 roku do końca swego życia pomagał w pracy duszpasterskiej w Krypnie. W 2015 roku w naszej parafii świętował 50 lat kapłaństwa. Chorował, ale zmarł nagle 10 marca 2019 roku w swoim mieszkaniu na plebanii w Krypnie. Jest pochowany na parafialnym cmentarzu w grobie rodzinnym.