rok 1982

piątek 01.01.1982

2 stycznia rozpoczęła się wizyta duszpasterska. Środki z kolędy były przeznaczone przede wszystkim na budujący się dom parafialny.

17 stycznia po mszy o 10:00 dzieci przede wszystkim z klas "0" adorowały małego Jezusa w żłóbku. Z tego powodu sumę przesunięto na 12:30.

25 stycznia wznowiono nauczanie religii w punktach katechetycznych.

2 lutego (Ur. MB Gromnicznej) był dniem wszystkich, którzy niosą pomoc naszemu Narodowi. Ofiary złożone na tacę przeznaczone były na pomoc powodzianom. (8 stycznia 1982 roku - tę datę wielu mieszkańców Płocka zapamiętało na długo. To właśnie wtedy Wisła zalała Radziwie - jedną z części miasta. Tysiące mieszkańców Płocka zostało ewakuowanych.)

24 lutego rozpoczęto Wielki Post: czas pokuty, pojednania z Bogiem.

W dniach 21 marca - 24 marca odbyły się rekolekcje wielkopostne. 

8 maja o 10:00 bp Edward Kisiel udzielił młodzieży sakramentu bierzmowania.

30 maja odbyła się Uroczystość Pierwszej Komunii Świętej. 

W czwartek 10 czerwca przypadła Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Procesja zmierzała w stronę Tykocina. Poproszono, aby domy na trasie były przyozdobione jak najpiękniej: emblematami religijnymi, dywanami, kwiatami.

13 czerwca ogłoszono, że Seminarium Duchowne dziękuję mieszkańcom Góry za ofiarę 53 kg masła.

27 czerwca o 10:00 Mszę Świętą odprawił neprezbiter ks. Stanisław Walenciej z par. Dąbrowa i udzielił prymicyjnego błogosławieństwa.

26 lipca we wspomnienie św. Joachima i Anny odprawiono Mszę Świętą w Górze o 10:00.

8 sierpnia obchodzono odpust Przemienienia Pańskiego. Przed sumą odbyła się procesja na zewnątrz kościoła. Tam też odprawioną główną Mszę Świętą. 

26 sierpnia w Uroczystość MB Częstochowskiej odbyła się Msza Święta o 18:00 z kazaniem. Po Mszy Świętej przeszła procesja z obrazem MB Częstochowskiej i świecami do 6 ołtarzy przy kapliczkach.

7, 8 i 9 września odbyło się 40-godzinne nabożeństwo. Uroczystą sumę 8 września przewodniczył JE ks. bp Edward Kisiel. Słowo Boże wygłosił ks. bp dr Edward Ozorowski.

12 września taca niedzielna była przeznaczona na budowę kościoła w Radulach.

13 września rozpoczęto naukę religii w nowym roku szkolnym.

3 październiko odprawiono Mszę Świętą w kapliczce w Długołęce.

10 i 17 października na prośbę księży przyjechał z pomocą duszpasterską ks. Tadeusz Krawczenko. (ks. Stanisław Gudel w dniach 5-19 października udał się do Rzymu na kanonizację św. Maksymiliana Marii Kolbego).

25 listopada przypadła Uroczystość św. Katarzyny poprzedona rekolekcjami powołaniowymi.

Pasterkę celebrowano tradycyjnie o północy, rok zakończono Mszą Świętą o 16:00 i nabożeństwem dziękczynnym.