Rok 1985

niedziela 08.09.1985

W Nowy rok podano statystykę za ubiegły, 1984: 85 chrztów, 28 slubów z dopiskiem "bardzo mało" i 63 pogrzeby. Złożono życzenia Noworoczne przypominając najważniejsze zbliżające się wydarzenie, koronację obrazu MB Pocieszenia. 

7 stycznia 1985 rozpoczęto wizytę duszpasterską. 

13.01.1985 podano wiadomość że ks. Jerzy Raczkowski, dotychczasowy administrator naszej parafii został mianowany proboszczem w Hołodolinie. Nowym proboszczem został mianowany ks. Henryk Hołubowski - dotychczasowy proboszcz w Pogorzałkach. Uroczyste wprowadzenie nowego Proboszcza odbyło się 27.01.1985 o 10:00.

5 lutego malarze rozpoczęli złocenie elementów rzeźbionych, figur i ołtarza.

20 lutego rozpoczął się Wielki Post. Przypomniano, że 8 marca jest Dzień Kobiet. Uszanować ten dzień to pomodlić się za kobiety, okazać życzliwość, kwiaty, ale nie wódkę. Pod pozorem dzisiejszego Święta nie może odbywać się pijaństwo - napisał proboszcz w ogłoszeniach na dzień 3 marca. Rekolekcje Wielkopostne odbyły się w dniach 17-19 marca. Nabożeństwa wielkopostne: Droga Krzyżowa - piątek o 17:00, Gorzkie Żale - po Drodze Krzyżowej oraz w sobotę o 17:00 i w niedzielę po sumie.

14 kwietnia rozpoczęto Misje Święte trwające cały tydzień. Prowadzili je o. Jerzy Gasik i o. Marian Błoński - Salezjanie. 21 kwietnia postawiono krzyż misyjny. 

2 czerwca odbyła się Pierwsza Komunia Święta o godz. 9:00. 

6 czerwca odbyła się Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pana Jezusa. Podano miejsca czterech ołtarzy podczas procesji: pierwszy u Państwa Wiśniewskich, drugi przy krzyżu za Krypnem, trzeci u Państwa Frakowskich i czwarty przy Krzyżu Misyjnym przy kościele.

14 lipca podano, że w parafii grasują od tygodnia grupy sekciarzy świadków Jehowy. "Radzimy nie przyjmować ich do domów, ani nie wdawać się z nimi w dyskusje".

W nocy z 9 na 10 sierpnia zaginęła klacz kasztanowa gospodarzowi z Morus. 

5 września ropoczęto 40-godzinne Nabożeństwo. Prowadził je ks. Zenon Chmielewski - salezjanin.

14 sierpnia roczpoczęto budowę Ołtarza Koronacyjnego.

We wrześniu 1985 r. nie tylko parafia, ale cała Archidiecezja w Białymstoku przeżywała uroczystość maryjną. 8 września 1985 w Krypnie, Prymas Polski kard. Józef Glemp, nałożył na obraz Matki Bożej Pocieszenia złote korony, jako wyraz najwyższego hołdu i podzięki za obecność Maryi w dziejach polskiego narodu. Podobnie, jak w Różanymstoku, mimo jesiennej, brzydkiej pogody, rzesze wiernych przybyły na uroczystości koronacyjne. Nie brakło ludzi młodych, którzy zaświadczyli o swojej głębokiej wierze poprzez trud pielgrzymowania. Kościół pragnął wspomóc rodziny w wychowaniu młodego pokolenia, biorąc na siebie cząstkę trudu i odpowiedzialności. Wskazywał jednocześnie na konieczność współpracy rodziny, Kościoła i innych instytucji wychowawczych, by skoordynować wysiłki wszystkich, którzy uczestniczyli w procesie kształcenia, by "wychować dobrego, odpowiedzialnego człowieka, człowieka wiary i dobrego obywatela".

25 listopada Uroczystość św. Katarzyny - patronki służby kolejowej. Msze święte o godz. 9:00, 10:00, 12:00 i 17:00.

8 grudnia p. Idzi Cybulko zbierał zapisy chętnych kupna Dzienniczka s. Faustyny. Tego samego dnia ogłoszono, że postawiono pomnik na cmentarzu ks. Janowi Trochimowi. A niedzielna taca była przeznaczona na pokrycie kosztów.

Pasterka odbyła się tradycyjnie o północy, zaś 31 grudnia sprawowano nabożeństwo na koniec roku kalendarzowego o godz. 16:00.