10 grudnia 2023 - II Niedziela Adwentu

sobota 09.12.2023

  1. Dzisiaj księża odwiedzą chorych z posługą sakramentalną w: Długołęce, Reklach, Kruszynie, Kuleszach Chobotkach, Tatarach, Zygmuntach, Morusach, za tydzień w: Górze, Rudzie, Nowosiółkach, Kobuziach, Krypnie, Zastoczu, Peńskich, Dębinie.
  2. 15 grudnia o 15.00 przyjedzie na parking przy Domu Pielgrzyma samochód Firmy Green Office Ecologic po zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny. W ramach akcji wspieramy w tym roku Siostry Loretanki z Warszawy oraz Polskich Misjonarzy pracujących w Kamerunie, Zambii, Ekwadorze, Brazylii i Kenii. Zużyty sprzęt trzeba dostarczyć na parking przed 15.00, w piątek 15 grudnia.
  3. Za tydzień, 17 grudnia, po mszy o 10.00, Proboszcz zaprasza Radę Parafialną na spotkanie na plebanii.
  4. Czwarta Niedziela Adwentu będzie zarazem dniem Wigilii, nie będzie mszy św. o 18.00.
  5. Trwa akcja „Paczuszka dla maluszka”. Prosimy o: pieluchy, nowe ubranka i zabawki, kosmetyki dla niemowląt i ich mam (mydełka, oliwki, żele i szampony dla niemowląt, delikatne proszki do prania, waciki, mokre chusteczki itp.) - pod choinkę przy Ołtarzu Przemienienia Pańskiego do 17 grudnia.
  6. Dziś zbierane są ofiary do puszek na potrzeby Kościoła na Wschodzie. „Bóg zapłać”.
  7. W ramach akcji Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom rozprowadzamy świece na stół wigilijny. Zapraszamy do zakrystii.
  8. Ukazał się grudniowy numer „Dróg Miłosierdzia”. Polecamy rozmowę z Sylwią Hazboun o świętowaniu Bożego Narodzenia w Betlejem i na Bliskim Wschodzie oraz sytuacji chrześcijan w Ziemi Świętej. Proponujemy artykuł ks. Jana Niecieckiego o nowym ołtarzu Matki Bożej Miłosierdzia w archikatedrze białostockiej, oraz artykuł o modlitwie osobistej pt. "Modlitwa na dobry początek".
  1. 11 grudnia, w poniedziałek, o 19.00 w Pacowej Chacie (Krypno Wielkie 119), odbędzie się wykład dr Łukasza Lubicz-Łapińskiego „Skąd się wzięła drobna szlachta w okolicach Krypna”. Organizatorzy zapraszają. Wstęp wolny.

Poprzednie ogłoszenia