11 lutego 2024 - VI Niedziela Zwykła

sobota 10.02.2024

  1. Za kilka dni Środą Popielcową rozpoczniemy Wielki Post – czas wyjątkowy: pokuty, nawrócenia, naprawy wiary i życia. Tego dnia msze św. z obrzędem posypania głów popiołem będą o 8.00, 10.00, 18.00 i o 9.15 w Górze. Nie będzie mszy o 12.00.

Przypominamy: w Środę Popielcową oprócz abstynencji od pokarmów mięsnych obowiązuje również post ścisły. Papież Franciszek apeluje do wszystkich, aby Środa Popielcowa była dniem postu w intencji pokoju.

  1. Zachęcamy wszystkich do udziału w nabożeństwach pasyjnych Wielkiego Postu: Droga Krzyżowa odprawiana będzie w piątki o 17.15. Dzieci zapraszamy w środy na 17.30.

Gorzkie Żale będą w środy i soboty po wieczornej mszy i w niedziele po mszy o 10.00. Zachęcamy do organizowania nabożeństw we wsiach.

  1. Na czas Postu wprowadzamy niedzielne adoracje Najświętszego sakramentu. Po mszy o 10.00 i Gorzkich Żalach do 12.00. W tym wyjątkowym trudnym czasie potraktujmy je jako zachętę do modlitwy o pokój na Ukrainie, w Europie i świecie.
  2. Katechezy przedmałżeńskie w naszej parafii będą od pierwszej do piątej niedzieli Wielkiego Postu, tj. od 18 lutego do 17 marca. Będą rozpoczynały się mszą św. o 10.00. Zapraszamy do udziału.
  3. Rekolekcje parafialne tradycyjnie rozpoczną się w IV Niedzielę Wielkiego Postu.
  4. Ukazał się lutowy numer „Dróg Miłosierdzia”. Znajdziemy w nim zachętę do przeżycia Wielkiego Postu jako czasu osobistego nawrócenia. Polecamy rozmowę z proboszczem jednej z białostockiej parafii pt. "Od głodu do nasycenia Bogiem" oraz motywujący do życia w prawdzie artykuł "Karnawał bez maski". Pomocą w przeżywaniu Wielkiego Postu może być Droga Krzyżowa - przygotowana specjalnie dla Czytelników "Dróg Miłosierdzia".
  5. Odpowiadając na apel Caritas w Środę Popielcową organizujemy zbiórkę do puszek na rzecz pomocy mieszkańcom Ukrainy.

Poprzednie ogłoszenia